Proteiny

 

Proteiny v lidském těle tvoří základní jednotku svalových, ale i kolagenových tkání, ze kterých se skládají protilátky imunitního systému, enzymy, hormony nebo krevní hemoglobin.  Žádný živý organismus nemůže existovat bez proteinů – bílkovin. Proteiny řídí v těle významné fyziologické funkce a účastní se metabolických procesů. Jsou důležité pro růst svalů, kostí, nehtů a vlasů.

Proteiny ocení lidé kteří touží po svalové hmotě, prospívají při hubnutí, zasytí, dodají energii – jsou součástí zdravé stravy.

Molekuly bílkovin se rozkládají ve střevech na jednotlivé aminokyseliny a jsou vstřebány do krve a štěpeny v játrech, tak fungují při výstavbě vlastních bílkovin lidského těla. 

Existuje 22 aminokyselin a mezi nimi je 9 esenciálních aminokyselin. Esenciální aminokyseliny v lidském organismu sami nevznikají, proto je nutné je dodávat zvenčí prostřednictvím potravy.

Bílkoviny lze nalézt v řadě potravin, ale jejich obsahový podíl a vstřebatelnost je u jednotlivých potravin rozdílná. Rostlinné proteiny jsou složené ze stejných aminokyselin jako živočišné, ale liší se v poměru jednotlivých aminokyselin. Rostlinné proteiny neobsahují nežádoucí složky jako proteiny živočišné, které vstřebatelnost bílkovin mohou omezovat a tím vynikají lepší vstřebatelností.

 Kvalitní zdroje bílkovin vynikají mimořádnou vstřebatelností. Například sladkovodní řasa spirulina obsahuje 65% bílkovin. Tato řasa má 4x vyšší vstřebatelnost než hovězí maso – to znamená že spirulina může nahradit maso a to v podstatně menším objemu – jedna lžička sušené řasy spiruliny = několik desítek gramů masa. Navíc spirulina nezatěžuje tělo nežádoucími složkami (skrytými tuky).

Rostlinné proteiny vynikají vyváženým poměrem aminokyselin.

Značky Sunwarior nebo Healthforce vyrábí komplexní proteiny které obsahují vyvážený poměr a množství všech esenciálních aminokyselin. Vzájemný poměr bílkovin ovlivňuje jejich nutriční hodnotu. 

Všechny proteiny jsou v organické kvalitě – neobsahují tuky, barviva, aditiva ani těžké kovy nebo pesticidy.


CHLORELLA MANNA™ PRÁŠEK – přírodní antioxidant, zdroj netoxických vstřebatelných živin…


 

PROTEIN BLEND BIO – ČOKOLÁDOVÝ – tvorba svalové hmoty, udržení ideální váhy…


PROTEIN BLEND BIO – VANILKOVÝ – tvorba svalové hmoty, udržení ideální váhy…


PROTEIN PLUS BIO – NATURAL  rychlejší regenerace pro sportovce, prodlouží pocit sytosti…