MLADÁ PŠENICE BIO

Mladá pšenice je produkt nejvyšší kvality.  Mladá pšenice pochází z ekologického zemědělství v Utahu a je pěstována ve výšce 1500 m n. m.  Jakmile se listy mladé pšenice sklidí – oplachují se a odšťavňují. Vzniklá šťáva je potom usušena při teplotě 41 °C, a tím se zachová obsah všech enzymů, vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek pro organismus.

Prášek z pšeničné trávy je bohatým na chlorofyl. Bílkovinné složení pšeničné trávy je považováno za perfektní, díky obsahu všech 8 esenciálních aminokyselin. Obsahuje také mnoho vitamínů a více než 50 různých minerálů –  30x více vitamínu B1 a 11x více vápníku než má kravské mléko, 7x více karotenu a 5x více železa než obsahuje špenát, a 7x více vitamínu C než pomeranče. Prášek z pšeničné trávy také obsahuje vitamíny B2, B6, beta karoten, vitamín E a vitamín K. Mimo uvedených vlastností rovněž obsahuje ß-glukan, polysacharidovou molekulu, která funguje jako antioxidant. 

Pěstování pšenice na ekologických farmách

V nedotčené přírodě v Utahu se nacházejí farmy, které bývaly kdysi mořským dnem. Půda je zde plná minerálů a stopových prvků. Pěstování je během roku pečlivě rozvrženo a díky tomu jsou rostliny sklízeny v období, kdy obsahují nejvíce nutričních látek. Sklízí se 2x ročně –  na jaře a na podzim. Díky chladnějšímu počasí rostliny pomaleji rostou a mají vysoké vstřebávání a ukládání živin před výkvětem. Když rostlina začne kvést, nutriční látky se začnou využívat pro její další vývojové stadium – tvorbu semen. Výhodou sklizně mladých rostlin ještě před výkvětem je absence lepku – ten se tvoří až  později a šťáva z mladé pšenice je 100% bezlepková.

Výrobní proces  sušení ve vakuu

  • rostliny mladé pšenice jsou sklízeny při vzrůstu 35-55 cm
  • omvají se ve vodě a ozónu a jsou zbaveny všech povrchových nečistot
  • pomocí šnekového mechanismu se odšťavní
  • nestravitelná vláknina je oddělena a vylisovaná šťáva se ochladí na 15 °C a poté je ve vakuu převezena do sušící místnosti
  • zde je ve vakuu během pár minut usušena při teplotě 41 °C
  • a dále je v nádobách o obsahu 208 l transportována ke konečnému zabalení
  • během tohoto procesu se nepoužívají žádná pomocná činidla

Kvalita

Vysoká kvalita prášku se odráží v přirozené – zelené barvě a vlastnostech nápoje. Tento nápoj je identický s čerstvě vylisovanou šťávou.

Mladá pšenice je certifikovaný bio a košer. Je bezlepkový, zpracovávvá se za studena a to mu zaručuje zachování enzymů a nutričních látek včetně chlorofylu.

Použití pšeničné trávy:

Denně smíchejte 1-2 čajové lžičky s vodou, ovocnými nebo zeleninovými šťávami, smoothie, čerstvými zeleninovými polévkami nebo saláty.

Složení: 100% šťáva z mladé pšenice bio

Nutriční hodnoty v 1 dávce = 2 čajové lžičky = 3g

Energetická hodnota        39 kJ/10 kcal

Tuky                                    0,1g

z toho nasycené                0,04g 

Sacharidy                          0,6g

z toho cukry                      0,3g

Vláknina                           0,2g

Bílkoviny                         0,6g

Sůl**                                0,07g

Železo                              0,6mg (5%)*

Draslík                            137mg(7%)*

Mangan                          0,3mg (17%)*

Měď                                0,36 mg (36 %)*

Vitamin B6                   0,3 mg (22,5 %)*

* = doporučená denní dávka

Forma:     Prášek

Obsah:     200g

Země původu:     Utah – USA

Raw, Vegan, USDA Organic, Gluten-Free, BIO kvalita

Cena:   769,- CZK            

Mladá pšenice – doplněk stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.