MAQUI BIO

Maqui berry prášek pochází z divoce rostoucích borůvek a obsahuje 100% prášek z maqui borůvek (Aristotelia chilensis). Maqui borůvky byly usušeny mrazem, aby si uchovaly unikátní vlastnosti a výživové kvality. Maqui borůvky jsou malé, fialovo-černé bobule a rostou na stromech v regionu Patagonie v Chile a Argentině. Říká se, že původní obyvatelé této oblasti se právě díky těmto borůvkám ubránili všem dobyvatelům včetně Inků. Až v dnešní době jsou borůvky známy i na Západě jako vynikající zdroj antioxidantů.

Borůvky maqui se tradičně používají v chilské přírodní medicíně. Borůvky maqui obsahují vysoké množství přírodních antioxidantů z hlediska ORAC – kapacita absorbce volných radikálů. Ze všech známých super plodů nebo bobulí, včetně acai, amalaki, granátového jablka či mangosteenu mají maqui borůvky nejvyšší koncentraci antokyanů a polyfenolů. Maqui prášek má sladkou a velice koncentrovanou chuť která připomíná zralé borůvky.

  •   zdroj vitamínu C – podporuje imunitní systém, pomáhá při rekonvalescenci,  udržuje činnost nervového systému, udržuje zdravý kardiovaskulární systém a má antioxidační účinky
  •   zdroj draslíku – je důležitý pro správnou funkci svalů (včetně srdce) a  podporuje zdravý krevní tlak
  •   vysoké množství antioxidantů (včetně antokyanů, triterpenů, flavonoidů a cyanidinů) – vysoká schopnost vázat na sebe volné radikály, což pomáhá chránit buňky před oxidačním poškozením

Doporučené dávkování: 1 čajovou lžičku = 6 g, lze přidat do koktejlů, ovocných šťáv, energetických tyčinek, cereálií a do dalších potravin. 

Složení: 100% čistý lyofilizovaný prášek borůvek maqui 

Nutriční hodnoty v 1 dávce = 1 čajová lžička = 6g

Energetická hodnota     95 kJ/22,7 kcal

Tuky                                  0,6g

z toho nasycené              0,1g

Sacharidy                         3,4g

z toho cukry                    2,26g

Vláknina                          1,15g

Bílkoviny                         0,43g

Sůl**                                0g

*Referenční hodnoty příjmu

Forma:     Prášek

Obsah:     125g

Země původu:     Chile

Raw, Vegan, Gluten-Free, BIO kvalita

Cena:   639,- CZK          

Skladujte v chladu a při nízké vlhkosti vzduchu (<55 %) v dobře uzavřeném obalu a chraňte před silným světlem. 

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určen dětem do 3 let těhotným a kojícím ženám.