ESENCIÁLNÍ OLEJ HŘEBÍČEK

Esenciální olej z hřebíčku (Syzygium aromaticum) – má ze všech esenciálních olejů nejvíc antioxidantů  (ORAC 1 078 700 µTE/100 g). Obyvatelé ostrova Ternate, až do 16. století – než holandští dobyvatelé zničili všechny stromy hřebíčkovce, které rostly na ostrově,  neznali epidemie nemocí. 

Hřebíček používali vykradači hrobů při morové epidemii jako ochranu před nákazou.  O hřebíčku je zmínka i v Lékopise sv. Hildegardy.

Přínosy esenciálního oleje z hřebíčku

  • vůně hřebíčku stimuluje paměť, podporuje spánek a vytváří pocit odvahy a ochrany 
  • obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály
  • hlavní složka hřebíčku, eugenol, se tradičně používal k umrtvení dásní
  • má velmi silné antibakteriální, antivirové, a antiparazitické účinky
  • olej z hřebíčku má proti srážlivé vlastnosti
  • je také vhodný k dochucení jídel

Použítí  rozprašujte v místnosti nebo aplikujte čistý olej na chodidla. Se zavřenýma očima inhalujte olej přímo z dlaní. Aplikujte 1 kapku oleje na potřebné místo. Při použití na pokožku, olej zřeďte 1:4 s rostlinným olejem.

Upozornění – protisrážlivé vlastnosti mohou zesílit v kombinaci s warfarinem, apirinem apod.

Složení  100% esenciální olej z hřebíčku

Terapeutická kvalita esenciální olejů společnosti Young Living

Světovou jedničkou v produkci 100% přírodních esenciálních olejů, které mají  nejvyšší terapeutickou třídu je společnost Young Living. Proces výroby, který se nazývá „seed to seel“ – „od semínka k obalu“ je klíčem ke kvalitě a čistotě olejů. Tento proces zajišťuje maximální kontrolu nad celým procesem při vzniku těchto esenciálních olejů; pěstování rostlin na vlastních farmách – pečlivá destilace – testování olejů v laboratoři – konečné zabalení produktů.

Zakladatel společnosti Dr. Gery Young, studoval v Egyptě, ve Francii a ve středomoří starověké způsoby výroby esenciálních olejů a jejich využití pro tělesné a psychické zdraví. Gary Youngovi se podařilo dosáhnout takové kvality a účinnosti těchto esenciálních olejů díky pečlivé výrobě a podle původních postupů.

Forma:   Tekutina

Obsah:   15ml

Země původu:   USA

Cena:   680,- CZK          

Může způsobit podráždění pokožky. Před použitím v těhotenství nebo během lékařské péče se poraďte s lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí.